89 extrasprawnych zawodników i zawodniczek rozpoczyna walkę o medale w Tokio!

Natalia Partyka

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio ruszają już jutro i potrwają do 5 września. Szacunkowa globalna publiczność telewizyjna ma wynieść ponad 4 miliardy widzów, a wydarzenie będzie docierać z przekazem na cały świat. Przez niemal dwa tygodnie Polskę będzie reprezentowało 89 extrasprawnych sportowców, którzy powalczą o medale w 12 dyscyplinach. Czy uda im się pobić rekord krążków przywiezionych z Rio?

Prawdziwy sport jest jeden!

Emocje po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio jeszcze nie opadły, a przed nami kolejne widowisko sportowe – Paraolimpiada! Igrzyska paraolimpijskie to jedne z największych wydarzeń dla zawodników z niepełnosprawnością fizyczną na świecie. Paraolimpijczycy i ich osiągnięcia od lat inspirują OzN i pokazują, że można pokonać każdą barierę i ograniczenie. Tegoroczne zmagania relacjonowane będą przez ponad 150 stacji telewizyjnych, radiowych i internetowych w aż  177 krajach. 

Debiut badmintona i taekwondo 

Podczas tegorocznej Paraolimpiady w Tokio, sportowcy po raz pierwszy w historii rywalizować będą w dwóch nowych dyscyplinach – badmintonie i taekwondo. Polskę reprezentować będą 33 zawodniczki i 56 zawodników. 

M. in. w paralekkoatletyce, paratenisie stołowym, parapływaniu, parakolarstwie, paraszermierce, podnoszeniu ciężarów, parakajakarstwie, parastrzelectwie sportowym, parałucznictwie, parawioślarstwie, tenisie na wózkach i parabadmintonie.

Pokonać Rio

Polska reprezentacja w 2016 roku zdobyła na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 39 medali i zajęła w klasyfikacji medalowej wysokie, 10. miejsce. W tym roku apetyt jest jeszcze większy. 

Zmagania sportowców podczas letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio po raz pierwszy w historii będą transmitowane na kanałach Telewizji Polskiej, m.in. w TVP Sport. Z kolei na antenie TVP1, przed „Teleexpressem”, będzie można zobaczyć kronikę wydarzeń, a zawody będą także komentowane w Polskim Radiu. W Polsce miłośników olimpijskich zmagań czeka aż 100 godzin zaciętej sportowej rywalizacji na żywo. Relacja z ceremonii otwarcia rozpocznie się 24 sierpnia na antenie TVP Sport.  

Kibicujemy naszym paraolimpijczykom i trzymamy kciuki za piękne i historyczne osiągnięcia! 

Bo prawdziwy sport jest jeden! 

Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia, by być na bieżąco ze wszystkimi wynikami biało-czerwonych.

Marta Grzegorczyk

Natalia Partyka
Natalia Partyka
FAUSTYNA KOTŁOWSKA
FAUSTYNA KOTŁOWSKA
Natalia Partyka