AKTYWNI Z AVALON

SZKOLENIA CROSS TRENING

Zapraszamy na ogólnopolskie szkolenia z cross treningu realizowane w ramach projektu „Aktywni z Avalon”. Szkolenia dedykowane są dla trenerów, wolontariuszy, członków rodzin i opiekunów OzN. Pierwszy dzień szkoleń poświęcony jest zagadnieniom merytorycznym, zaś drugi i trzeci ćwiczeniom praktycznym. Uczestnicy, którzy pozytywnie zakończą warsztat, otrzymają certyfikat potwierdzający nabycie umiejętności niezbędnych do pracy z OzN w tej dyscyplinie sportowej, a ośrodek sportowy dołączy do budowanej w Polsce sieci miejsc treningowych dla osób z niepełnosprawnościami.

TERMINARZ NAJBLIŻSZYCH SZKOLEŃ:

21-23.09.2021 – NoLimit CrossFit Ursus Warszawa

16-18.10.2021 – One World Giżycko

24-26.10.2021 – Iron Arena Poznań

15-17.11.2021 – Cityfit Galeria Zielone Wzgórze Białystok

22-24.11.2021 – Cityfit Wroclavia Wrocław

1-3.12.2021 – Openfit Przemyśl

10-12.12.2021 – Professional Fitness Center & Functional Strength ProGym Young Szczecin

Chcesz wziąć udział w szkoleniu? Napisz do nas -> [email protected]

Liczba miejsc jest ograniczona!

 

AKTYWNI Z AVALON

 

Fundacja Avalon w ramach projektu Avalon Extreme prowadzi unikatowy cykl ogólnopolskich szkoleń sportowych skierowanych do kadry treningowej ośrodków takich jak siłownie, wake parki i tory gokartowe oraz opiekunów i wolontariuszy w zakresie prowadzenia kompleksowych treningów dla OzN. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy posiadają długoletnie doświadczenie w pracy z OzN oraz sami są osiągającymi sukcesy sportowcami OzN.

Projekt „Aktywni z Avalon” jest realizowany od czerwca 2021 do stycznia 2022. Szkolenia będą się odbywać w wybranych obiektach sportowych na terenie 8 województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

 

 

 

Projekt „Aktywni z Avalon” to łącznie 16 specjalistycznych szkoleń podczas których uczestnicy zapoznają się ze specyfiką danej dyscypliny sportowej. Na terenie wybranych województw realizujemy 6 szkoleń sitwake, 8 szkoleń cross treningu oraz 2 szkolenia gokartowe.

Każde ze szkoleń trwa 3 dni, z podziałem na część teoretyczną oraz praktyczną. W jednej grupie treningowej uczestniczy 10 kursantów: 3 członków kadry ośrodków sportowych, 2 wolontariuszy i 5 członków rodzin i opiekunów OzN. Szkolenie kończy się egzaminem pisemnym, a jego uczestnicy otrzymują certyfikaty.

Wszystkie warsztaty prowadzą certyfikowani trenerzy, mający doświadczenie w porwadzeniu zajęć z OzN, którzy również są utytuowanymi sportowacami z niepełnosprawnością.

Dzięki projektowi zostanie utworzona mapa miejsc, w których osoby z niepełnosprawnościami będą mogły korzystać z dostosowanej dla nich infrastruktury sportowej oraz zdobytej wiedzy i doświadczenia przeszkolonego personelu. Wpłynie to na rozwój dyscyplin sportowych i ich dostępność na terenie całej Polski.

Do tej pory przeprowadziliśmy 6 profesjonalnych szkoleń z sitwake’a w:

1. 20-22.06 NiceBay Wakepark Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie)

2. 22-24.07 WakePark Goczałkowice-Zdrój (woj. śląskie)

3. 25-27.07 WakePark Szczecinek (woj. zachodniopomorskie)

4. 19-21.08 WawaWake (woj. mazowieckie)

5. 23-25.08 WakeStok Białstok (woj. podlaskie)

6. 29-31.08 WakePlace Śrem (woj. wielkopolskie)


Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Crossfit

Chcesz wziąć udział w szkoleniu?

Napisz do nas! 

[email protected]