Jakub Królikowski

Ambasador Avalon EXTREME

Licencjonowany instruktor snowbordu.

Niespokojny duch, żądny ciągłych przygód. Przed wypadkiem pracował jako kaskader filmowy. Pasjonowały go także sporty zimowe, szczególnie jazda na snowboardzie, którego jest licencjonowanym instruktorem. Od dzieciństwa uprawiał kajakarstwo, turystykę górską oraz wspinaczkę.

W wyniku wypadku motocyklowego, w którym uczestniczył w 2017 doznał paraliżu prawej ręki.  Mogłoby się wydawać, że z jedną ręką nie da się wiele zrobić, ale dla Kuby ograniczenia to tylko proces uczenia się jak je przezwyciężyć.  Nadal jest czynnym instruktorem snowboardu. Wkłada również dużo pracy, by nabywać nowe umiejętności we wspinaczce. W najbliższych planach ma zdobycie drogi klasycznej na Mnichu w Tatrach Wysokich. W nieco dalszych, choć nie tak odległych, są już kolejne górskie wyprawy. 

AVALON EXTREME:

„ Jest szansą by zarazić innych w trudnej sytuacji nałogiem zdobywania szczytów, kolejną życiową przygodą i potwierdzeniem że wszystko jest do osiągnięcia trzeba tylko zmienić kurs na działanie. Miałem do czynienia z wieloma dziedzinami. Po utracie częściowej sprawności, zmienia się sposób myślenia i albo usiądziemy w miejscu albo pokombinujemy. Wszystko jesteśmy w stanie zrobić to tylko kwestia innego spojrzenia.”