Szymon Klimza

Ambasador Avalon EXTREME

Pasjonat sportu w obrębie m.in. treningu wytrzymałościowego, narciarstwa alpejskiego, wakeboardu, biegów osób z niepełnosprawnością.

Siła, wytrwałość i determinacja to cały on. Bez tych cech nie wygrałby dwukrotnie Wheelmageddonu, czyli ekstremalnego wyścigu dla osób na wózkach. Rywale na mecie oglądali jego plecy, a on już miał w głowie kolejne imprezy sportowe, w których mógłby sprawdzić granice własnej wytrzymałości. Zwycięzca Sitwake EXTREME Challenge 2017, Wheel Throwdown 2016  oraz 2017 Battle of Europe.

AVALON EXTREME:

„Extreme to możliwość pokazania siebie z extremalniej strony, czego brakowało mi po wypadku. Zawsze lubiłem ryzyko i sport, a dzięki Avalon Extreme dalej mogę to realizować. AE jest dla mnie odbiciem po wypadku. Powrót do życia jakie było przed wypadkiem czyli pełne przygód i adrenaliny.
Do tego pokazanie siebie z tej extremalnej strony którą zawsze kochałem i przy okazji pokazanie innym że najważniejsze to chcieć i zacząć to robić a potem to już z górki. „

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA:

  • Zwycięzca: Wheel Throwdown 2016 (kat. MEN OPEN) oraz 2017 (kat. MEN ELITE), Wheelmageddon 2017, Battle of Europe,
  • Uczestnik m.in.: Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim osób z niepełnosprawnością, Orlen Warszawa Maraton, PZU Cracovia Maraton, Biegu Fiata Bielsko Biała, II Mistrzostw Krakowa Wakeboardu, PKO Wrocław Maraton, Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym osób z niepełnosprawnością.