Bo prawdziwy sport jest jeden! –to hasło kampanii społecznej EXTRAsprawni 2019.

Godziny treningów, dziesiątki startów, gorycz porażki i smak zwycięstwa.

Te same emocje łączą wszystkich sportowców, bez względu na ich sprawność.

Kampania społeczna EXTRAsprawni ma na celu pokazać jedną, wspólną twarz sportu i przekonać, że sportowców z niepełnosprawnościami oraz tych w pełni sprawnych więcej łączy niż dzieli.

Bohaterzy spotu to sportowcy z niepełnosprawnościami: Sebastian Luty, kierowca wyścigowy i Szymon Klimza, pasjonat workoutu.

Projekt wsparli też goście specjalni, którzy poprzez swój udział chcą wyrazić solidarność i wsparcie dla idei kampanii: Krzysztof Hołowczyc (legenda polskiej motoryzacji, wybitny kierowca rajdowy i osobowość medialna) i Akop Szostak (znany trener personalny, zawodnik MMA, znany vloger).

EXTRAsprawni 2019 to już druga odsłona kampanii społecznej realizowanej przez Avalon EXTREME.

Kampania ma na celu zmianę postrzegania sportu osób z niepełnosprawnościami.

Projekt ma pokazać, że jest on równie spektakularny i emocjonujący co sport osób sprawnych.

 Od lat obserwuję i wspieram Avalon EXTREME i dokonania jej ambasadorów. Ich niesamowity hart duchu, siła oraz wytrzymałość są zarówno dla mnie, jak i dla wielu innych osób, ogromną inspiracją i zasługują na podziw. Udział w kampanii to ogromny zaszczyt i świetna okazja, aby pokazać społeczeństwu, że warto kibicować sportowcom z niepełnosprawnościami i ich doceniać, gdyż robią niesamowite rzeczy. Sport jest wspaniałym ogniwem, który nas wszystkich łączy – podsumowuje Krzysztof Hołowczyc.

Sportowcy z niepełnosprawnościami zasługują na taki sam podziw jak wszyscy inni.

Osiągnięcia osób z niepełnosprawnościami w dziedzinie sportu są jednak często niedoceniane, istnieje przekonanie, że te osoby są gorsze, słabsze, wolniejsze. Wszyscy ci, którzy uprawiają sport, szukają w nim jednak tego samego.

Kampania EXTRAsprawni 2019 to jedna z wielu inicjatyw Avalon Extreme, projektu, który ma na celu popularyzację sportów ekstremalnych wśród osób z niepełnosprawnościami w integracji z osobami pełnosprawnymi.