SOARING

AVALON EXTREME SOARING:

Avalon Extreme Soaring, czyli loty szybowcowe osób niepełnosprawnych.

Dziedzinę reprezentuje Adam Czeladzki, pilotujący szybowiec z ręcznym sterowaniem. Szlaki w tej dyscyplinie przeciera od lat , Adam jest ambasadorem Avalon EXTREME, który po wypadku wrócił do latania, osiągając wspaniałe wyniki.

Osoby, dla których z różnych przyczyn poruszanie się stanowi problem, nawet osoby z paraplegią, czyli porażeniem poprzecznym dwukończynowym, a które chcą doznać wyjątkowych doświadczeń, jakie daje unoszenie się w powietrzu, mogą spróbować lotów na paralotni. To stosunkowo tani sport, który można uprawiać w zasadzie wszędzie – nie trzeba wyjeżdżać w dalekie góry. Po przejściu odpowiedniego szkolenia osoby z niepełnosprawnościami są całkowicie samodzielne w powietrzu i latają bez żadnego nadzoru. Potrzebują jedynie trochę asysty na ziemi i odpowiednio zaadaptowanego sprzętu.

Adam obecnie szkoli inne osoby ze sparaliżowanymi nogami. Udowodnia tym samym, że osoby z niepełnosprawnościami nie muszą rezygnować z marzeń o lataniu i mogą nawet zdobyć licencję pilota.

Zapierające dech w piersi widoki oraz niezwykłe emocje gwarantowane!

Avalon Extreme Soaring

  • podniebna wolność 
  • sky is no limit
  • emocje gwarantowane

SOARING

Niekwestionowanym Mistrzem w tej dyscyplinie jest Adam Czeladzki, który w 2011 roku w Gariep Dam w RPA szybował aż przez 1068 km. W 2016 roku szybował aż przez 7,691.45 points. Jest to niesamowite biorąc pod uwagę, że podczas lotu korzystał tylko i wyłącznie z sił natury. Taki wyczyn jest rzadko popełniany przez pilotów, również pełnosprawnych.

To szybowanie daje mu siłę, motywację do zdobywania kolejnych celów. Oprócz tego, że jest to jego pasja i sprawia mu wielką frajdę to również najlepsza z możliwych rehabilitacja.

Swoją pasją postanowił zarażać innych i szkoli pilotów z niepełnosprawnościami.

W projekcie Avalon Extreme jest ambasadorem soaringu, promuje w ten sposób swoją dyscyplinę wśród osób z niepełnosprawnościami.

Galeria zdjęć