#EXTARAsprawni na TikToku!

#extrasprawni TikTok

Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom oraz najnowszym technologiom.

Od niedawna możecie znaleźć nas także na Tik Toku! 

Tik Tok co to w ogóle jest?  

W bardzo dużym skrócie jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji pobieranych ostatnio na smartfony. Jej główna funkcjonalność polega na możliwości wysyłania bardzo krótkich materiałów wideo 

W 2019 roku zrównała się a nawet wyprzedziła ilość pobrań innych najpopularniejszych platform społecznościowych. Nawet takich jak Facebook, Instagram czy YouTube 

Projekt Avalon Extreme, zaczął swoja przygodę z Tik Tokiem z przytupem 😉 

URazem z AMP Futbol wystartowaliśmy z challengem #EXTARAsprawni na TikToku! 

Amp Futbol to piłka nożna, którą uprawiają zawodnicy po jednostronnej amputacji kończyny. Dolnej w przypadku graczy z pola, lub kończyny górnej u bramkarzy.  

Dyscyplinę wypromowało Stowarzyszenie Amp Futbol Polska. 

Challeng polega na tym, iż użytkownicy Tik Toka zostają zaproszeni do spróbowania swoich sił w sporcie.

A to przy użyciu tylko jednej ręki czy jednej nogi.  

Tak nagrany filmik naly opublikować pod hasztagiem #extrasprawni.
 

W ten sposób, organizatorzy pragną zachęcić odbiorców do spróbowania czegoś nowego. Stawiania sobie wyzwań oraz odrzucenia wszelkich wymówek. 

Zainicjowane na Tik Toku wyzwanie, stanowi rozwinięcie trzeciej edycji kampanii społecznej EXTRAsprawni. Prowadzonej przez Fundację Avalon, współfinansowanej ze środków PFRON i pod hasłem „Wystarczy zacząć”. Jej celem jest przełamywanie stereotypów dotyczących OzN . Ukazanie, że niepełnosprawność nie jest słabością. Nic nie musi stać na przeszkodzie, by realizować swoje pasje, aktywność sportową czy pomysły na życie. 

Sportowcy z różnymi niepełnosprawnościami biorący udział w challenge #EXTRASPRAWNI pokażą, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji oraz spełnienia marzeń i życiu pełną parą. 

Aktywności życiowa, sportowa oraz rozwój pasji to  bardzo ważne aspekty w życiu każdego człowieka. 

Idealne dopasowanie Tik Toka oraz Avalon Extreme i ampfutbolistów potwierdza również Paula Kornaszewska, Head of Marketing w Tik Tok w Polsce i Europie Centralnej. 

TikTok to przede wszystkim przestrzeń nieograniczonej kreatywności, która sprzyja aktywności i nawiązywaniu kontaktów. Poprzez kolejne partnerstwa chcemy udowadniać, że TikTok to również idealne miejsce do dzielenia się sportowymi emocjami. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wziąć udział w projekcie #extrasprawni, który pokazuje, że osoby z niepełnosprawnością mogą uprawiać sport. Często nawet rywalizować z osobami pełnosprawnymi. Jestem przekonany, że nasza społeczność nas nie zawiedzie i również przy tej okazji przygotuje inspirujące treści, które pokażą, że niepełnosprawni mogą być EXTRAsprawni – mówi Kornaszewska.

 

Współpraca Fundacji Avalon, Amp Futbolu i platformy Tik Tok przy akcji #extrasprawni ma na celu zmianę postrzegania niepełnosprawności. Na łamaniu stereotypów, społecznego dystansu czy niezrozumienia. Wciąż konieczna jest praca nad podnoszeniem świadomości społecznej na temat. 

Akcja trwa do piątku 2 marca 2021 – nagrywajcie filmiki i wrzucajcie na Tik Toka z hasztagiem #extrasprawni.

Bierzcie udział w challengu, czekamy na Was!! 

Zobaczcie filmik challegowy Szefa Fundacji  Avalon – Sebastiana Lutego oraz kilku Ambasadorów Avalon Extreme. Łapcie inspiracje. 

@sebastian_luty

Prowadzę rajdówkę jednym joystickiem :O #EXTRAspawni @avalonextreme @tiktok #challange

♬ dźwięk oryginalny - Sebastian Luty Avalon Extreme