Extrasprawni w Motowizji – wystarczy zacząć!

Mamy wspaniałe wieści. 

MOTOWIZJA telewizyjny kanał dla prawdziwych pasjonatów motoryzacji, objęła patronatem medialnym zespół Avalon Extreme Racing. 

Avalon Extreme Racing to motorspotowy projekt Fundacji Avalon, realizowany w ramach szerszego projektu Avalon Extreme, którego celem jest przełamywanie stereotypów, dotyczących aktywności osób z niepełnosprawnościami. 

Jesteśmy dumni z tej współpracy. Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków!  W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów.  

To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech („Motojazda – Garaż Motowizji”,  „Autoportret Ostrego”) jak i dwóch kółek („Motoślad”). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z całej 2 Ligi Żużlowej, a także wyścigów serii NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, Ferrari Challenge Europe, a także relacje z RSMP, GSMP, FIA ERC, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT. 

Teraz do grona osobowości motorsportu, które gościć będą na antenie Motowizji, dołącza Sebastian Luty uznany kierowca wyścigowy na co dzień startujący w formule Time Attack na szybkich, płaskich torach, a przy tym prawdopodobnie jedyny na świecie, sparaliżowany w 95% kierowca wyścigowy, prowadzący samochód przy pomocy 2 joysticków. Założyciel i prezes zarządu Fundacji Avalon, wspierającej osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Pomysłodawca projektu Avalon Extreme. Kierowca i szef wszystkich szefów w Avalon Extreme Racing.   

Sebastian Luty pojawiać się będzie na antenie Motowizji wraz z Maciejem Manejkowskim – drugą ważną postacią zespołu Avalon Extreme Racing. Jest to licencjonowany kierowca wyścigowy, ambasador, konstruktor, główny mechanik, II kierowca i pilot w Avalon Extreme Racing. Drugi v-ce Mistrz Polski w wyścigach Rallycross 2019, Pierwszy v-ce Mistrz Polski w wyścigach Rallycross 2020. Zdobywca ponad setki podiów w różnych dyscyplinach Motorsportu. Człowiek z wielką pasją i ogromną wiedzą. 

Ich historie, ciekawostki ze startów w zawodach oraz opowieści „bez tajemnic” z garażu, gdzie powstają największe bestie motoryzacji, czyli samochody, dzięki którym Team Avalon Extreme Racing zdobywa podia i medale, będziecie mogli poznać właśnie na antenie Motowizji. Za nami już trzy pierwsze programy, z najnowszym p.t. „Avalon Extreme Baza, który premierę miał w minioną sobotę 6 marca. Program opowiada między innymi o powstaniu Hooligana – jest to Hyundai i20 WRC Proto, sterowany za pomocą dwóch joysticków – jedyny taki pojazd na świecie! 

Zobaczcie zajawkę tego programu!

Wszystkie programy z serii „Avalon Extreme Racing” możecie w licznych powtórkach „łapać” na antenie Motowizji 

A nie jest to ostatnie nasze słowo Motowizja i Fundacja Avalon mają w planach wsparcie także innych działań i projektów Fundacji oraz produkcję wspólnych motosportowych programów.  

Bądźcie czujni, kolejne wieści niebawem, nie możecie tego przegapić 😉 i pamiętajcie, że #WystarczyZacząć ! 

Sprawdźcie także szczegóły współpracy i patronatu na oficjalnej stronie Motowizji. 

https://motowizja.pl/motowizja/motowizja-patronem-medialnym-avalon-extreme-racing/