Kamil Kosela: „Aby wygrać wyścig, trzeba wystartować”

Natalia Partyka

Po wypadku, który przykuł go do wózka, wrócił jak Feniks z popiołów na tor wyścigowy i z ogromnymi sukcesami ściga się ze sprawnymi kierowcami. Jak sam o sobie mówi – wózkowicz pozytywnie zakręcony na punkcie wszystkiego, co ma kółka. Poznajcie jedynego takiego EXTRAsprawnego MotoKulawego! 

Ostatnia przejażdżka motocyklem 

Kamil 7 lat temu uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu na motocyklu – jego dwukołowiec położył się na zakręcie i z duża prędkością uderzył w barierki. W pierwszych dniach stoczył ciężką walkę o życie. Borykał się z problemami fizycznymi, psychicznymi i finansowymi. Po dwóch miesiącach rozpoczął rehabilitacje, a łącznie po zdarzeniu w szpitalu spędził 5 miesięcy i jak sam podkreśla – zajął głowę ćwiczeniami i powrotem do sprawności, na jaką wówczas pozwalało jego ciało. 

Pasja do wszystkiego, co ma kółka 

Kamil bardzo chciał wrócić do ścigania. Po wypadku pomogli mu w tym znajomi. Zorganizowali specjalne wyposażenie, aby mógł samodzielnie kierować samochodem. Podkreśla, że gdyby nie wsparcie bliskich i przyjaciół – nie osiągnąłby tak wiele. To oni dali mu siłę do działania i powrotu na tor. Swoją postawą motywował i stał się inspiracją dla innych OzN. Będąc na wózku, może robić naprawdę wiele rzeczy, wystarczy zacząć. Spróbować. 

Prawdziwy Mistrz Kierownicy 

Kamil dzięki wytrwałości i zaangażowaniu wrócił do dawnej pasji, jaką są wyścigi samochodowe i obecnie z ogromnymi sukcesami ściga się na torach wyścigowych w całym kraju, rywalizując z uczestnikami w pełni sprawnymi. 

Kamil jest wielokrotnym triumfatorem Avalon Extreme Racing Cup – zawodów motoryzacyjnych ponad podziałami i Ligi Avalon Extreme Racing. Swoją postawą pokazuje, że niepełnosprawność nie musi definiować i ograniczać człowieka.  

Kamil także ściga się na wirtualnych torach i wziął udział w pierwszej edycji turniej Avalon Extreme GT Challenge. 

Jako ambasador Avalon Extreme inspiruje i daje wsparcie innym, bo Prawdziwy sport jest jeden! W kwietniu 2022 wziął także udział w akcji promującej adopcję zwierząt, także tych z niepełnosprawnościami, w myśl hasła 'Prawdziwa przyjaźń jest jedna”

Jego osiągnięcia można śledzić TUTAJ. 

Marta Grzegorczyk

Natalia Partyka
Natal
Natalia Partyka
Natalia Partyka
Natalia Partyka
Natalia Partyka
Natalia Partyka