LIGA AVALON EXTREME RACING

Liga Avalon Extreme

SEZON 2021

Tegoroczny sezon Ligi Avalon Extreme Racing zapowiada się wyjątkowo emocjonująco! Czekają nas sportowe zmagania podczas 6 startów organizowanych przez Race Day Time Attack i King of Poland-Drag Race Cup. Różnorodne lokalizacje, wyjątkoweumiejętności i zaangażowanie na najwyższym poziomie – to wszystko już niebawem przed nami!  

Zapoznaj się z kalendarzem startów, dołącz do nas i ścigaj się z najlepszymi w całej Polsce! 

1 runda: 1.05 – Ułęż (RACEDAY, TimeAttack, START LIGI) 

2 runda: 12.06 – Tor Jastrząb (RACEDAY, TimeAttack) 

3 runda: 25.07 – Olsztyn (KOP, DragRace)

4 runda: 15.08 – Katowice (KOP, DragRace)

5 runda: 03.10 – Kielce (RACEDAY, TimeAttack) 

6 runda: 23.10 – Ułęż (RACEDAY, TimeAttack, FINAŁ LIGI)

Regulamin Liga Avalon Extreme Racing 2021

Liga Avalon EXTREME Racing to pierwsza w Polsce liga fanów motosportu zrzeszająca wyłącznie kierowców z niepełnosprawnościami.  

Przystąpienie do Ligi jest bezpłatne, a każdy Zawodnik na podstawie dotychczasowych umiejętności i doświadczenia zostaje zakwalifikowany do poszczególnych grup: BASIC, CLUB i EXPERT. Warunki uczestnictwa w poszczególnych grupach określa regulamin i indywidualne umowy, przy czy Zawodnicy grup CLUB i EXPERT otrzymują dofinansowanie startów w danym sezonie.

Zawodnicy Ligi Avalon EXTREME Racing ścigają się z innymi sprawnymi zawodnikami, a ich wyniki oceniane są na podstawie klasyfikacji generalnej.

 

RACE DAY i KING OF POLAND DRAG RACE 

W ramach Ligi Avalon EXTREME Racing zawodnicy ścigają się podczas dwóch, dobrze znanych w Polsce imprez motoryzacyjnych.  

Race Day to cykl amatorskich imprez typu Time Attack. Uczestnicy podczas całego dnia starają się uzyskać jak najlepszy czas okrążenia. Kto najszybciej pokona okrążenie toru, wygrywa. Każdy uczestnik w ciągu całego dnia pokonuje około 30-40 okrążeń z pomiarem czasu. 

Drugą imprezą, w której w sezonie 2020 startowali ligowicze Avalon EXTREME Racing było King of Poland Drag Race Cup 

King Of Poland Drag Race Cup to cykl zawodów w wyścigach na 1/4 mili, które pozwolą wyłonić najszybsze auta i  motocykle w Polsce, a może i w Europie. Widzowie i zawodnicy mogą podziwiać w akcji auta o mocy przekraczającej 1000KM, a także motocykle, które dystans 1/4 mili pokonują w okolicach 10s!      

 

 TAK WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO….

Historia Ligi Avalon EXTREME Racing sięga roku 2017, kiedy to po raz pierwszy Fundacja Avalon zorganizowała wyjątkową imprezę motoryzacyjną Avalon Extreme Racing Cup, w której udział wzięli zarówno niepełnosprawni jak i sprawni kierowcy. W roku 2017 odbyły się dwie edycje imprezy. Poza zawodami, na uczestników spotkań czekały liczne atrakcje, pokazy i spotkania ze znanymi sportowcami.

W tym samym roku przeprowadziliśmy także pierwsze w Polsce szkolenie rajdowe dla OzN.

W roku 2018 przy współpracy z Race Day, zorganizowaliśmy zawody Avalon Extreme Race Day Cup, a w 2019 nasza Liga została włączona do zawodów Race Day Time Attack. Od roku 2020, poza uczestniczeniem w startach podczas zawodów Race Day, nasi ligowicze startują także w imprezach King of Poland Drag Race Cup.