PROJEKTY

Poznaj projekty Fundacji Avalon, która na co dzień, w ramach licznych projektów, wspiera osoby z niepełnosprawnościami a także przewlekle chore.

Projekt Subkont

Projekt Subkont „Weź sprawy we własne ręce”. Działania Fundacji mają na celu łamanie stereotypów dotykających osoby z niepełnosprawnościami a także wsparcie ich w codziennych aktywnościach. Wierzymy, że osoba z niepełnosprawnością może być samodzielna i aktywna w każdej sferze swojego życia. Wspieramy poprzez rehabilitację, umożliwiamy dofinansowanie wydatków związanych z realizacją indywidualnych celów i pasji, obalamy mity i tabu związane z rodzicielstwem i seksualnoscią OzN. Dajemy możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie. Ciągle się rozwijamy i wprowadzamy nieszablonowe rozwiązania. Z nami bariery nie istnieją!

 

 

Aktywna Rehabilitacja

Avalon Active łączy rehabilitację i dodatkowe zajęcia (sportowe, logopedyczne, z psychologiem).

Celem projektu jest zwiększenie samodzielności, aktywności fizycznej i społecznej osób od 16 roku życia, u których występują ograniczenia ruchowe.

Avalon Active to aktywna rehabilitacja, oferowana w siedzibie Fundacji. Terapeuci i trenerzy stworzyli treningi dopasowane indywidualnie do potrzeb uczestnika. W dobie koronawirusa organizujemy na swoich kanałach social media, cykl zajęć rehabilitacyjnych dla OzN. Oferujemy treningi on-line, prowadzone przez zawodników rugby na wózkach oraz ambasadorów Avalon EXTREME. Szukajcie Nas pod hasztagiem #aktywnizavalon lub na fanpage-ach Fundacji.

Zbiórki dla Beneficjentów

Helpuj.pl to portal, na którym można podzielić się dobrem, i wesprzeć zbiórki beneficjentów Fundacji Avalon. Z helpuj.pl, okazuje się, że działalność charytatywna może być emocjonującym zajęciem, które łączy ludzi i wyzwala dobrą energię, a przede wszystkim niesie pomoc. Portal Helpuj.pl to wyjątkowe miejsce i narzędzie stworzone z myślą o podopiecznych Fundacji Avalon i im dedykowane. Pomagamy chorym i niepełnosprawnym w leczeniu, rehabilitacji i powrocie do zdrowia. Portal umożliwia beneficjentom założenie zbiórki celowej na konkretne potrzeby takie jak rehabilitacja jak również na realizację swoich marzeń. Nieśmy razem pomoc.

Pełnosprawni w miłości

Projekt Sekson jest odważnym projektem, który dotyka tematów związanych z seksualnością i rodzicielstwem osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, które owite są społecznym tabu, a także wokół których pojawiło się bardzo dużo mitów. Sekson łamie stereotypy i obala mity. Celem jest obalanie stereotypów i mitów związanych z seksualnością oraz rodzicielstwem osób z niepełnosprawnością ruchową. W ramach projektu wyłączamy tabu i włączamy wiedzę – prowadzimy badania, organizujemy konferencje, edukujemy, przeciwdziałamy wykluczeniu, a także tworzymy Mapę Dostępności gabinetów lekarzy specjalistów. #wyłączamytabu #włączamyświadomość

Sporty EXTREMALNE

Celem projektu jest zmiana postrzegania niepełnosprawności przez ogół społeczeństwa i pokazanie że OzN mogą być , aktywni, niezależni i życiowej satysfakcji. Nasi podopieczni odnoszą ogromne sukcesy a Avalon Extreme kreuje wizerunek profesjonalnych sportowców z niepełnosprawnościami – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe na równi z osobami w pełni sprawnymi.
Wspierają nas znakomici sportowcy, m.in. Krzysztof Hołowczyc, a wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami które powstają dzięki Avalon Extreme, udowadniają że bariery są tylko w głowie.
Motywujemy, aktywizujemy i pomagamy spełniać marzenia osobom z dysfunkcjami.