START LIGI AVALON EXTREME RACING!- pełne emocji wyścigi najszybszych aut.

Liga Avalon Extreme

Przed nami wielkie emocje oraz kadry jak z filmu „ Szybcy i wściekli”, pisk opon, dym i adrenalina nie tylko wśród kierowców ale również widowni! 

Liga Avalon EXTREME Racing to pierwsza w Polsce liga fanów motosportu zrzeszająca kierowców z niepełnosprawnościami.   

Historia

Historia Ligi Avalon EXTREME Racing sięga roku 2017, kiedy to po raz pierwszy Fundacja Avalon zorganizowała wyjątkową imprezę motoryzacyjną Avalon Extreme Racing Cup, w której udział wzięli zarówno niepełnosprawni jak i sprawni kierowcy. W roku 2017 odbyły się az dwie edycje imprezy. 

Ligowicze Avalon EXTREME Racing biorą aktywny udział w zawodach i wydarzeniach motorsportowych na poziomie amatorskim lub profesjonalnym tym samym rozwijając swoje pasje pod skrzydłami Fundacji Avalon.  Przystąpienie do Ligi jest bezpłatne, a każdy członek Ligi AE Racing otrzymuje dofinansowanie uczestnictwa w rundach dobrze znanych imprez motosportowych. 

Starty

W sezonie członkowie Ligi ścigają się w kilku lub kilkunastu startach na torach w całej Polsce. Klasyfikacja generalna uwzględnia najlepsze wyniki, a podczas każdej z rund najlepsi zawodnicy otrzymują pamiątkowe puchary i nagrody.   

 

SEZON 2021 

Tegoroczny sezon Ligi Avalon EXTREME Racing zapowiada się wyjątkowo emocjonująco i extremelnie 

Czekają nas sportowe zmagania podczas aż sześciu startów organizowanych przez Race Day Time Attack i King of Poland-Drag Race Cup 

Różne tory, wiele lokalizacji ,wyjątkowe umiejętności i sport na najwyższym poziomie – to wszystko już niebawem przed nami!   

Kalendarz

Zapoznaj się z kalendarzem startów, dołącz do nas i ścigaj się z najlepszymi w całej Polsce!  

1 runda: 1.05 – Ułęż (RACEDAY, TimeAttack, START LIGI)  

2 runda: 23.05 – Katowice (KOP, DragRace) 

3 runda: 12.06 – Tor Jastrząb (RACEDAY, TimeAttack) 

4 runda: 25.07 – Olsztyn (KOP, DragRace) 

5 runda: 03.10 – American MOTO SHOW Kielce (RACEDAY, TimeAttack) 

6 runda: 23.10 – Ułęż (RACEDAY, TimeAttack, FINAŁ LIGII) 

Regulamin Ligi Avalon EXTREME Racing 2021  

     

RACE DAY i KING OF POLAND DRAG RACE
W ramach Ligi Avalon EXTREME Racing zawodnicy ścigają się podczas dwóch, dobrze znanych w Polsce imprez motoryzacyjnych.   

Race Day

To cykl amatorskich imprez typu Time Attack. Uczestnicy podczas całego dnia starają się uzyskać jak najlepszy czas okrążenia. Kto najszybciej pokona okrążenie toru, wygrywa. Każdy uczestnik w ciągu całego dnia pokonuje około 30-40 okrążeń z pomiarem czasu.  

Drugą imprezą, w której w sezonie 2020 startowali ligowicze Avalon EXTREME Racing było King of Poland Drag Race Cup.   

King Of Poland – Drag Race Cup

to cykl zawodów w wyścigach na 1/4 mili, które pozwolą wyłonić najszybsze auta i  motocykle w Polsce, a może i w Europie. Widzowie i zawodnicy mogą podziwiać w akcji auta o mocy przekraczającej 1000KM, a także motocykle, które dystans 1/4 mili pokonują w okolicach 10 s!       

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w lidze, w kibicowaniu, wydarzenia są naprawdę warte tego aby być tam z nami! Przekonajcie się o tym 

Start już 1 maja na torze w Ułęży 2021!  

Nie możecie tego przegapić!