SUKCES AVALON EXTREME RACING TEAM

manej

4. runda Mistrzostw PolskiRallyCross zakończona sukcesem Macieja “Maneya” Manejkowskiego. Siedzący za sterami Forda Fiesta ProTo RX reprezentant zespołu Avalon Extreme Racing, wszystkie sobotnie i niedzielne kwalifikacje zakończył na wysokiej 2. pozycji w klasie SuperCars Light. 

 

Tuż przed 4. rundą Mistrzostw Polski w RallyCross reprezentant Avalon Extreme Racing odbył serię udanych treningów. Wyścigowym wyzwaniom sprostał również niezawodny zespół Avalon Extreme Racing, dla którego dzień treningów okazał się niełatwym sprawdzianem. 

 Pierwszy raz w historii Fiesty ProTo RX doszło do awarii samochodu. I to tuż przed zawodami. Co gorsza, była to seria drobnych usterek, które pojawiały się na każdej z sesji treningowych. Jednak nie poddaliśmy się! Pół nocy walczyliśmy z naprawą auta. W końcu się udało – komentuje Maciej Manejkowski   

Sobotnie, jak i niedzielne zmagania podczas 4. rundy Mistrzostw Polski RallyCross Manejkowski zakończył na wysokim drugiej pozycji. Ostatniego dnia zawodów reprezentant Avalon Extreme Racing uzyskał znacznie lepszy wynik. Niestety nawet finałowy bieg nie zakończył się wymarzonym pierwszym miejscem. 

 

To był świetny weekend, mój główny rywal był w fantastycznej formie i miał perfekcyjnie przygotowane auto. Wyścigi były na najwyższym poziomie. O zwycięstwie decydował ułamek sekundy. Zająłem drugie miejsce. Mogę mówić o sukcesie, ale do poprawy! Jeśli chodzi o wynik sportowy, to moim celem jest zwycięstwo – dodaje Maciej Manejkowski  

 Zawody Mistrzostw RallyCross są już na półmetku. Z każdą rundą rywalizacja jest coraz bardziej emocjonująca. Reprezentant Avalon Extreme Racing ma apetyt na tytuł mistrza. Do tej pory był liderem klasyfikacji w klasie SuperCars Light. 

 Na półmetku sezonu Mistrzostw Polski Rallycross utraciliśmy prowadzenie na rzecz remisu. Jedna przegrana bitwa nie przesądza o zwycięstwie. Nie poddamy się i o mistrzostwo będziemy walczyć do ostatniego wyścigu. Damy z siebie wszystko – komentuje Sebastian Luty – prezes zarządu Fundacji Avalon, ambasador Avalon Extreme  

 

Do końca sezonu, a tym samym wyłonienia Mistrza Polski w RallyCross pozostały 3 rundy. Kolejne zawody odbędą się w Autodrom Słomczyn od 17 do 19 września.