Trening crossfit dla osób z niepełnosprawnościami w Fundacji Avalon

A może zajrzycie na trening crossfit dla osób z niepełnosprawnościami? 

Sądzicie, że niepełnosprawność ruchowa przeszkadza normalnie funkcjonować a na już pewno uniemożliwia uprawianie sportu? Nic bardziej mylnego! 

Nie bez przyczyny przecież organizowane są paraolimpiady, na których OzN udowadniają, że z prawdziwym sportem radzą sobie równie dobrze, co ich sprawni koledzy. Prawdziwy sport jest jeden! 

Stworzyliśmy, w ramach Avalon Extreme, miejsce, gdzie osoby niepełnosprawne mogą zacząć szlifować swoją pasję do sportu, uprawiając regularnie treningi kondycyjno-siłowe takie jak crossfit. 

Zresztą chodzi tu nie tylko o sport i rywalizację. Taki trening to jest również doskonała rehabilitacja, ułatwia podnoszenie poziomu swojej sprawności, a efekty uczestnictwa w treningach crossfit to same plusy: 

– Poprawa kondycji, zwiększenie siły i wydolności organizmu,  

– Poprawa stanu zdrowia i ogólnej wydolności wysiłkowej, wzmocnienie mięśni całego ciała, odciążenie stawów, 

– Zintensyfikowanie osiąganych efektów poprzez możliwość indywidualnego dostosowania treningu do osób o różnych umiejętnościach sportowych, różnych rodzajach niepełnosprawności,  

– Poprawa funkcjonowania w życiu codziennym, lepsza sprawność fizyczna, chętniejsze podejmowanie wyzwań dzięki nabytej pewności siebie, 

– Większa aktywność w społeczeństwie wynikająca z lepszej formy psychofizycznej, 

– Integracja OzN z innymi OzN, poczucie przynależności do grupy, integracja z oso

bami sprawnymi, ćwiczącymi w tym samym miejscu,  

 Dzięki Fundacji Avalon, oraz przy wsparciu PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) treningi ruszyły pełną parą i każdy z Was może z nich skorzystać! Odbywają  się w siedzibie Fundacji Avalon, przy ul. Domaniewskiej 50A na Warszawskim Mokotowie. Miejsce to jest w pełni dostosowane do osób z niepełnosprawnościami. Posiada odpowiednią przestrzeń i sprzęt do treningu crossfit, bez problemu do nas dojedziecie i dostaniecie się do środka. 

Trenować można 3 -razy w tygodniu! Spotykamy się w poniedziałki o godz. 15:30 oraz środy i piątki o godz. 19:00

No i na koniec to, z czego jesteśmy najbardziej dumni. Ćwiczenia prowadzi dwóch wykfalifikowanych i bardzo sympatycznych trenerów, o których osiągnięciach sportowych mogliście już usłyszeć. Sylwester Wilk to również osoba z niepełnosprawnością, niesamowita postać, sportowiec, medalista, trener personalny z doskonałym przygotowaniem, dusza-człowiek. Z kolei Maciej Dobrogost to mistrz Europy w pięcioboju, mistrz polski w pływaniu, trener crossfit lvl2. Jak widzicie, mamy siłę i moc sportowego doświadczenia. Na każdym z treningów spotkacie z nami!

 Na treningach są obecni również wolontariusze, którzy służą pomocą. 

CZEKAMY NA WAS!  

WYSTARCZY ZACZĄĆ!