Żeby wygrać, trzeba wystartować- mini serial o Ambasadorze Avalon Extreme!

Kamil Kosela, znany również jako Motokulawy to ambasador Avalon Extreme – projektu Fundacji Avalon.  Motoryzacja była od zawsze jego największą pasją i jak sam mówi, od dziecka interesował się wszystkim co ma cztery koła. Po wypadku, któremu uległ oraz pod wpływem inspiracji osobą Sebastiana Luty – założyciela Fundacji Avalon, postanowił spróbować swoich sił w wyścigach samochodowych. W aucie, z którego na co dzień korzysta, zainstalował specjalny mechanizm umożliwiający operowanie gazem i hamulcem bez użycia nóg i zaczął swoją przygodę z wyścigami!

2022- rok pełen sukcesów dla Motokulawego!

Wystarczy zacząć – to motto życiowe Kamila Koseli, które pomaga mu każdego dnia w osiąganiu szczytów marzeń w wyścigach samochodowych.  Na uwagę zasługuje fakt, że ambasador Avalon Extreme startuje w zawodach z pełnosprawnymi kierowcami. Rok 2022 był wyjątkowy dla Kamila z dwóch powodów: po pierwsze jeździł na jednym z najbardziej prestiżowych torów w Europie – Slovakia Ring. Po drugie spełnił swoje marzenie sprzed wypadku i otworzył własny warsztat samochodowy zajmujący się Chip Tuningiem, czyli poprawianiem osiągów samochodu poprzez wgrywani i zmianę oprogramowania.

„W 2022 roku udało mi się wystartować we wszystkich wyścigach w ramach cyklów Race Day Time Attack i King of Poland ze sporymi sukcesami. W King of Poland zająłem 2 miejsce klasy AWG Turbo startując z dużo mocniejszymi samochodami w grupie. Natomiast w Race Day zająłem 15 miejsce na 62 uczestników, a w klasie Performance wystartowałem z dużo mocniejszymi samochodami typu Porsche 911 Cup, Mistubishi Lancer czy Toyota Yaris GR. Czuję dużą satysfakcję i powiew adrenaliny za każdym razem, gdy pojawiam się na torze, a to sprawia, że moja pasja, jaką są cztery koła dodaje mi skrzydeł. „- mówi Kamil Kosela.

Kamil to wielokrotny zwycięzca Avalon Extreme Racing Cup – zawodów motoryzacyjnych ponad podziałami i Ligi Avalon Extreme Racing. Swoją postawą i radosnym usposobieniem daje przykład i nadzieję, że niepełnosprawność nie musi definiować i ograniczać człowieka.  A wszystkich zainteresowanych motoryzacją i historią Motokulawego, zapraszamy serdecznie na kanał YouTube Avalon Extreme, gdzie można obejrzeć pierwszy z trzech odcinków mini serialu o tym wyjątkowym, poruszającym się na wózku kierowcy wyścigowym!