SITWAKE

AVALON EXTREME SITWAKE:

AVALON EXTREME RACING:

Avalon Extreme Sitwake, czyli odmiana wakeboard’u (pływanie po tafli wody na desce trzymając się liny podłączonej do wyciągu) dla osób niepełnosprawnych.

Niepełnosprawni miłośnicy sportów wodnych mogą spróbować swoich sił w widowiskowym sitwake’u.

To odmiana wakeboardu, w której używa się deski ze specjalnie zamontowanym siedziskiem i podnóżkiem z pasem na stopy. To sport przeznaczony dla osób, które mimo swojej niepełnosprawności mają na tyle silną górną połowę ciała, aby utrzymać drążek liny podłączonej do wyciągu. Uprawiać sitwake można na każdym wyciągu. Ci, którzy nie mają własnej deski lub chcą dopiero spróbować, mogą pojawić się na jednym ze szkoleń z cyklu Avalon EXTREME Sitwake Academy organizowanych w parkach wodnych w całej Polsce.

 

 

 

 

Avalon EXTREME SITWAKE

 

  • setki wypływanych godzin

     

  • specjalne siedziska

     

  • liczne szkolenia dla trenerów i sportowców
szymon klimza

Aktywni z Avalon:

W sezonie 2020 Fundacja Avalon prowadzi ogólnopolskie szkolenia sitwake skierowane do kadry spotów wakeboardowych, wolontariuszy i opiekunów OzN. Projekt „Aktywni z Avalon” realizowany jest przy dofinansowaniu ze środków PFRON.

Dowiedz się więcej

Avalon EXTREME Sitwake Challenge:

Avalon EXTREME Sitwake Challenge to wyjątkowe wydarzenie integrujące osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami poprzez sport. Odbyły się już 4 edycje tych wyjątkowych zawodów, w których udział wzięli wysokiej klasy wakeboardziści i wakeboardzistki, w tym najbardziej utytułowani sportowcy, m.in. ambasador Avalon Extreme, Szymon Klimza oraz Jérôme Elbrycht, obecny wicemistrz świata
i Europy oraz mistrz Francji.

Galeria zdjęć