Racing

Avalon EXTREME Racing

Wyjątkowy projekt, wyjątkowa ekipa. To w skrócie rajdy samochodowe osób z niepełnosprawnościami. W rzeczywistości to znacznie więcej.  

Dyscyplinę reprezentuje Sebastian Luty, który, przy wsparciu swojego pilota i ekipy technicznej, ściga się z pełnosprawnymi kierowcami na torach w całej Polsce i Europie i z sukcesem zajmuje miejsca na podium.  

Avalon EXTREME Racing to też niezawodny team. Przy zawrotnych prędkościach na torze liczy się zaufanie. Tu nie ma miejsca na pomyłki. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wszystkich członków ekipy możliwym jest realizowanie coraz śmielszych planów.  

Aby umożliwić rozwijanie pasji do motorsportu innym kierowcom z niepełnosprawnościami, Sebastian powołał do życia Ligę Avalon EXTREME Racing, w ramach której jej członkowie mają okazję ścigać się w amatorskich zawodach. 

Avalon EXTREME Racing to także imprezy sportowe i wyjątkowe wyprawy, jak chociażby Ice Drift w Szwecji. Aktywnie promując sport osób z niepełnosprawnościami, nasz Racing Team często gości na różnego rodzaju imprezach motoryzacyjnych, wśród których można wymienić m.in. Warsaw Motor Show czy VERVA Street Racing 

Poczynania Avalon EXTREME Racing śledzi i wspiera jeden z najbardziej znanych kierowców wyścigowych w Polsce – Krzysztof Hołowczyc.  

SEBASTIAN LUTY  

Założyciel Fundacji Avalon, wspierającej osoby niepełnosprawne i pomysłodawca projektu Avalon Extreme. Kierowca i szef wszystkich szefów w Avalon Extreme Racing. Prawdopodobnie jedyny, w 95% sparaliżowany kierowca wyścigowy, prowadzący 2 joystickami. Utytułowany „Człowiek bez barier”, miłośnik sportów extremalnych. Jest najlepszym przykładem tego, że determinacja i pasja mogą przynieść niesamowite rezultaty.  

 

MACIEJ MANEJKOWSKI  

Licencjonowany kierowca rajdowy i wyścigowy. Ambasador, konstruktor, główny mechanik, pilot w Avalon Extreme Racing. II v-ce Mistrz Polski w Wyścigach Rallycross 2019, V-ce Mistrz Polski w Wyścigach Rallycross 2020,
Ponad setka podiów w różnych dyscyplinach motorsportu. Wielka pasja, ogromna wiedza, bystry humor.  

HOOLIGAN

HYUNDAI i20 WRC Proto

Sterowany za pomocą 2 Joystików

Dostosowany dla osoby sparaliżowanej w 95 %

DANE TECHNICZNE:

Silnik: 4B11T 2,0 Turbo, specyfikacja R4

Skrzynia biegów: KAPS sekwencyjna, łopatki

Rodzaj napędu: AWD, szpery PPG

Masa własna: 1190 kg

OSIĄGI:

Moc maksymalna: 480 KM przy 5800 obr./min

Maksymalny moment obrotowy: 650 Nm przy 3450 obr/min

Przyspieszenie (0-100 km/h): 2,8 sek.

Prędkość maksymalna: 225 km/h

DODATKOWE:

Prowadzenie: PARAVAN Space Drive II, 2 joysticki

Elektronika: Ecumaster/ EMU Black, PMU, ADU 7”

Klatka bezpieczeństwa: IRECO CrMo FIA

Zawieszenie: R4, OHLINS TPX/TTX

Układ hamulcowy: APRacing

Układ paliwowy: ATL

System gaśniczy: SPARCO

Komunikacja: STILO

 

Sebastian Luty
Maciek Maney Manejkowski

LIGA AVALON EXTREME RACING 

 

Ligowicze Avalon Extreme Racing biorą aktywny udział w zawodach i wydarzeniach motorsportowych na poziomie amatorskim lub profesjonalnym i rozwijają swoją pasję pod skrzydłami Fundacji Avalon.  

Przystąpienie do Ligi jest bezpłatne, a Zawodnicy ścigają się w klasyfikacjach generalnych w dobrze znanych imprezach motosportowych w ramach 3 grup:

BASIC, CLUB i EXPERT.

Zobacz więcej: Liga Avalon Extreme Racing 

 

Galeria zdjęć