EXTRASPRAWNI 2020

AMBASADORZY

To wybuchowa mieszkanka wyjątkowych osobowości, niesamowitych talentów sportowych oraz nieustającej woli walki o swoje marzenia i zdrowie.
Razem z Avalon Extreme łączą swoje pasje z zawodową rywalizacją sportową osiągając niesamowite wyniki.
Ambasadorzy Avalon EXTREME regularnie biorą udział w wyjątkowych projektach oraz wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami.

AMBASADOR AVALON EXTREME

SEBASTIAN
LUTY

 

Założyciel Fundacji Avalon, wspierającej osoby niepełnosprawne i pomysłodawca projektu Avalon Extreme. Jedyny kierowca rajdowy na świecie sparaliżowany w 95 %. Utytułowany „Człowiek bez barier”, miłośnik sportów extremelnych, jest najlpszym. przykładem tego, że determinacja i pasja mogą przynieść niesamowite rezultaty.

AMBASADOR AVALON EXTREME

SZYMON KLIMZA

Pasjonat sportu.Trening wytrzymałościowy, narciarstwo, wakeboard, biegi osób z niepełnosprawnością to jego codzienność.Siła, wytrwałość i determinacja to cały on. Bez tych cech nie wygrałby dwukrotnie Wheelmageddonu, czyli ekstremalnego wyścigu dla osób na wózkach. Udowandnia sobie i innym , że sporty extemalne osób niepełnosprawnych są możliwe i to w mistrzowskim wydaniu.

AMBASADOR AVALON EXTREME

SYLWESTER
WILK

Jest sportowcem, którego historia pokazuje, że nigdy nie należy się poddawać – nawet jeżeli w życiu dochodzi do olbrzymich tragedii, których nie da się w żaden sposób przewidzieć.Mistrz Polski i Europy w biegach.Uczestnik Ninja Warrior Polska, tuż przed finałem sportowiec uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego amputowano mu nogę tuż pod kolanem.
Nie poddał się i już 5 miesięcy po amputacji wziął udział w Tańcu z Gwiazdami.

ADAM CZELADZKI

Pierwszy w Polsce wykwalifikowany, niepełnosprawny instruktor szybowcowy. Po wypadku na Mistrzostwach Polski dostosował szybowiec i rok później wziął udział w zawodach na tym samym lotnisku. Do tej pory wylatał ponad 5000 godzin.

Potrafi zachować spokój nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Lata wysoko i bardzo długo. Tytuł wicemistrza Europy zobowiązuje!

V-ce Mistrz Polski oraz Europy w Szybownictwie, uczestnik Mistrzostw Świata. Posiadacz rekordu Polski w odległości przelotu dowolnego po trasie trójkąta – wynoszącego 1128,8 km.

SŁAWOMIR JĘDRZEJKO

Od najmłodszych lat trenował różne dyscypliny sportowe. Pasję do sportu odziedziczył po rodzicach, którzy również byli sportowcami. W wieku 25 lat doznał kontuzji kręgosłupa podczas wypadku narciarskiego, w wyniku którego porusza się na wózku.

Wielokrotny medalista w wyciskaniu sztangi leząć. Spełnia swoje sportowe marzenia biorąc udział w Mistrzostwach z parakolarstwie oraz zawodach handbike. Przed nim jeszcze zdobycie pasm górskich w Beskidach.

ADRIAN BEŚCIAK

Pomysłodawca wypraw na wózku po Polsce i Europie.

Od dziecka aktywny i zaangażowany w sport. Od 6 roku życia uprawiał sporty walki.

Wypadek w wieku 15 lat, w wyniku którego porusza się na wózku, nie zmienił jego podejścia do aktywności i nie zgasił pasji do sportu.

Twarz projektu ITAKA „Wakacje bez przeszkód”. Pracownik ON BURZ – Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Pasjonat wszystkich motosportów, od wyścigów samochodowych, przez gokarty, po rowery downhillowe.

JAKUB KRÓLIKOWSKI

Niespokojny duch, żądny ciągłych przygód.W wyniku wypadku motocyklowego, w którym uczestniczył w 2017 doznał paraliżu prawej ręki.

Teraz udowadnia , że z jedną ręką da się wiele zrobić. Jego pasją jest wspinaczka, zdobył szczyt Mnicha w Tatrach Wysokich i planuje zdobycie kolejnych.

Nie sposób go zatrzymać, własnie został sternikiem Jachtowym i Motorowodym.