
Michał Żyliński – Wózek to nowe nogi!
Michał Żyliński jest parakolarzem, medalistą Mistrzostw Polski i założycielem klubu sportowego dla osób z niepełnosprawnościami „Zero załamki”. Poznajcie historię wypadku i tego jak zmienił on życie Michała, by teraz on mógł zmieniać życie innych.

Leo Messi – Mistrz Świata z Aspergerem!
18 grudnia 2022 zakończyły się piłkarskie Mistrzostwa Świata w Katarze. Argentyna z Lionelem Messi na czele zdobyła tytuł Mistrzów Świata. Nie każdy jednak wie, że piłkarz choruje na zespół Aspergera.

Ludwig Guttmann – twórca Igrzysk Paraolimpijskich
Na początku XX wieku umieralność osób z urazami kręgosłupa była bardzo wysoka, prawdopodobnie to wzbudziło w Guttmannie chęć niesienia pomocy i zostania lekarzem. Innowacyjne podejście do leczenia osób z paraplegią. które zaproponował obejmowało także psychiczne aspekty choroby.

Bartłomiej Bertolin – od górnika do olimpijczyka?
Bartłomiej Bertolin stracił nogę w wyniku wypadku w kopalni, kilka miesięcy po wypadku wrócił na górski szlak. W 2021 roku dołączył do parakolarskiej kadry , jego marzeniem są Igrzyska.

Wspomnienie Waldemara Kikolskiego – chorobę traktował jako wyzwanie, a nie wyrok!
Waldemar Kikolski brał udział w Igrzyskach Paraolimpijskich trzykrotnie: Barcelona 1992, Atlanta 1996 oraz Sydney 2000, zdobywając 3 złote, 3 srebrne oraz jeden brązowy medal. Zginął w wypadku samochodowym 1 maja 2001 roku.

Katarzyna Maciąg – Rower daje mi poczucie wolności!
Poznajcie Kaśkę Maciąg – fankę sportu i kulinariów, pracowniczkę kooperatywy spożywczej. 17 lat temu uległa poważnemu wypadkowi, w wyniku którego straciła prawą nogę, od tego czasu porusza się dzięki protezie!

Joanna Mazur – wyboista droga do sukcesu!
Kiedy Joanna Mazur całkiem straciła wzrok miała 13 lat i odnalezienie się w nowej – to sport pomógł jej odzyskać poczucie sensu i dał siłę do walki o lepsze jutro.

Życie na wózku to nie tragedia! Historia Dominika Nawary
W 2004 roku zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane. Po kilku latach trafił na wózek i na…cross trening Avalon Extreme.

Ania Tulo – odważna, pewna siebie, pełna pasji do życia i ekstremalnego sportu!
Był październik, a Ania dopiero co zaczęła naukę w technikum. Nowy start, nowi znajomi i czysta karta, jaką dostaje się tylko idąc do szkoły w innym mieście. Sielankę przerwał wypadek samochodowy.

Arek Pilch: tam, gdzie skończy się Twój lęk, zacznie się Twoje życie!
Nie bez powodu koledzy z drużyny IKS GTM Konstancin wołają na niego Wulkan – ma w sobie tyle energii, że jeden sport to dla niego zdecydowanie za mało. Dlatego, poza występami na koszykarskim parkiecie, regularnie sieje chaos na cross treningach i boksie w ramach Avalon Extreme.

Tomasz Rożniatowski – wojownik, sportowiec, żołnierz!
To sport pomógł mu się podnieść się po tragicznym wypadku podczas misji w Afganistanie. Jako jeden z pierwszych poszkodowanych weteranów ukończył szkołę podoficerską.
Biega, pływa, jeździ na rowerze. Trenuje siatkówkę na siedząco, ergometr wioślarki oraz sporty walki, m.in. paraolimpijskie taekwondo.

Wojtek Makowski – niepełnosprawność to kreatywność i działanie!
Pływa, rapuje, zdarza mu się skakać na bungee lub ze spadochronem. Ma kilkanaście medali mistrzostw Europy i świata, które regularnie zdobywa od 2013 roku. I pływa od dziecka, pomimo że nie widzi.

Rafał Czuper – „Osoby niepełnosprawne głównie ogranicza głowa”
Koszmarny wypadek samochodowy zmienił jego życie. Nie załamał się i z dnia na dzień stał się jednym z najbardziej utytułowanych EXTRAsprawnych tenisistów stołowych na świecie.

Kulomiot ze Śląska – horror na torowisku, który jeden rozdział zamknął, a drugi rozpoczął
30 lat temu Janusz Rokicki w wyniku brutalnej napaści stracił nogi. Dziś jest legendarnym multimedalistą - potrójnym wicemistrzem paraolimpijskim w pchnięciu kulą. I za nic nie wyobraża sobie życia bez sportu. Motywuje i zaraża pozytywną energią do działania w myśl...

Renata Kałuża – narodziny na nowo
Wspinanie i góry to było całe jej życie. Niegdyś zapalona taterniczka, której hobby przerodziło się w dramat. Pomimo przykucia do wózka dokonała rzeczy wielkich – z Tokio przywiozła medal paraolimpijski.

Dariusz Pender – multimedalista paraolimpijski i najwybitniejszy szermierz w historii
To jeden z najwybitniejszych polskich paraolimpijczyków – 6-krotny uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich i 9-krotny medalista – wśród nich są 2 złota indywidualne.

Sportowa terapia Lecha Stoltmana
Po ciężkim wypadku to właśnie sport pomógł mu podnieść się z traumy i wyjść z domu do ludzi. Jego największym autorytetem jest Tomasz Majewski, a on sam dwukrotnie zdobywał medale na paraolimpiadach w Rio i Tokio.

Karolina Kucharczyk – od łobuziary do walecznej mistrzyni w skoku w dal
Nie zniechęciła się trudnym dzieciństwem i w Tokio dokonała historycznej rzeczy – sięgnęła po drugie złoto paraolimpijskie w swojej karierze.

Michał Derus – mistrz sprintu i błyskawica z Małopolski!
Dwukrotny srebrny medalista igrzysk paraolimpijskich w Rio i Tokio w biegu na 100 metrów i rekordzista Europy

Adrian Castro – srebrny szermierz i mistrz szpady
Srebrny medalista Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, zdobywca tytułu Najlepszego Sportowca z Niepełnosprawnością Warszawy za 2021 rok.