Kampania Extrasprawni

PwExALuA

EXTRAsprawni 2019 – prawdziwy sport jest jeden”

Kampania społeczna współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Chcemy zmienić myślenie o niepełnosprawności. Ideą projektu jest ukazanie, że sport uprawiany przez osoby z niepełnosprawnościami jest równie emocjonujący i godny uwagi, jak sport osób pełnosprawnych. Prezentujemy wysiłek i zaangażowanie sportowców z niepełnosprawnościami oraz sprawnych, uświadamiając widzom, że są one takie same. 

Ciężka praca, pasja, dążenie do wyznaczonego celu łączą jednych i drugich. Chcemy podkreślić, że sport uprawiany przez osoby z niepełnosprawnością jest równie atrakcyjny i spektakularny.

Kampanię społeczną „Prawdziwy sport jest jeden” współfinansuje Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym. Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, w szczególności: spełnianie marzeń, poprawa jakości życia oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych między osobami niepełnosprawnymi i przewlekle chorymi a resztą społeczeństwa.

Celem projektu jest zmiana postrzegania niepełnosprawności przez ogół społeczeństwa i pokazanie drogi, jaką OzN muszą przejść, ku aktywności, niezależności i życiowej satysfakcji. Projekt ma pokazać, że poprzez aktywność sportową i regularne treningi sportowe OzN mogą funkcjonować w życiu codziennym tak samo jak osoby sprawne.

unspecified-3

Ambasadorzy Kampanii EXTRAsprawni

Godziny treningów, dziesiątki startów, gorycz porażki i smak zwycięstwa. Te same emocje łączą wszystkich sportowców, bez względu na ich sprawność. Kampania społeczna EXTRAsprawni ma na celu pokazać jedną, wspólną twarz sportu i przekonać, że sportowców z niepełnosprawnościami oraz tych w pełni sprawnych więcej łączy niż dzieli. 

Bohaterami spotu są sportowcy z niepełnosprawnościami:

Sebastian Luty – kierowca wyścigowy

Szymon Klimza – pasjonat workoutu

oraz Krzysztof Hołowczyc i Akop Szostak, którzy postanowili osobiście wesprzeć ideę kampanii.

Zobacz Kampania EXTRAsprawni 2018

Czy na pewno nie chciałbyś być na moim miejscu?

GALERIA ZDJEĆ