Logo EXTRAsprawni2020
Wystarczy zacząć

EXTRAsprawni 2020 – to kolejna odsłona kampanii społecznej projektu Avalon Extreme. Hasło przewodnie „Wystarczy zacząć” niesie w sobie zachętę do tego, by nie uznawać swojej niepełnosprawności lub innych przeszkód za słabości, podjąć wyzwanie, zrobić pierwszy krok i ruszyć w drogę do aktywności życiowej i samorealizacji. Kampania kierowana jest szeroko, zachęca do rozwijania sportowych pasji i realizacji marzeń, pomimo wszelkich życiowych przeciwności. Premiera spotu w TV i Internecie miała miejsce 23 grudnia 2020 roku.

SEBASTIAN LUTY

prezes Fundacji Avalon, pomysłodawca
i ambasador Avalon Extreme

 Czy Sebastian ma jakieś słabości? Na pewno muzyka, od zawsze miał do niej słabość…ale największa to RAJDY! Szybkość i adrenalina to coś, czego nie potrafi sobie odmówić! Dzięki temu zaraża swoją pasją innych!

Niepełnosprawność to nie koniec świata. Polacy postrzegają osoby z niepełnosprawnością jako słabe, gorsze i często się nad nimi litują. My, pokazując im naszą EXTRAsprawność, chcemy udowodnić, że możliwości osób z niepełnosprawnością nie można umniejszać, że dzięki pracy i determinacji mogą być niedoścignieni w wielu sferach życia – podkreśla Sebastian Luty 

SZYMON KLIMZA

multisportowiec, ambasador Avalon Extreme

Szymon od dziecka uwielbia hamburgery, po prostu ma do nich słabość – inne dania mogłyby dla niego nie istnieć. Ale to nie przeszkadza mu utrzymać formę i EXTRAsprawność, bo jego największą słabością jest CROSSFIT! Ciężko wygonić go z siłowni, trenuje codziennie  z ogromną pasją.

Swoją osobą mogę pokazywać, że jestem aktywny sportowo. Pracuję zawodowo na co dzień. Wziąłem ślub na wózku, mam rodzinę. Nie ma dla mnie żadnych barier. Najważniejsze jest to, żeby zacząć pracę od siebie! – mówi Szymon Klimza 

SYLWESTER WILK

trener, sportowiec, ambasador Avalon Extreme

Sylwester uwielbia tatuaże, pokrywają one już znaczną część jego ciała i ciągle pojawiają się nowe – to oczywiste, że ma do nich słabość. Ale to, co napędza go do działania na co dzień, to SPORT, najlepiej w dużych dawkach! Skacze, biega, wspina się, trenuje i motywuje innych do aktywności.

Pokazujemy, że niczym się nie różnimy. Współpracuję z wieloma osobami z branży fitness i często jestem sprawniejszy od nich. To efekt treningów, pracy, determinacji i tego, że w jakimś momencie swojego życia zrobiłem pierwszy krok. Wystarczy zacząć! – zachęca Sylwester Wilk 

AKTUALNOŚCI

Triathlon Avalon Extreme za nami!
Triathlon Avalon Extreme za nami!

W niedzielę 18 września w Parku im. Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila) odbył się Triathlon Avalon Extreme. Mimo jesiennej pogody na starcie zjawiło się 11 par gotowych na dzień pełen sportowych wyzwań.

czytaj dalej

W Avalon Extreme pytając trójkę bohaterów kampanii, osóby z niepełnosprawnościami, o ich słabości, w przekorny sposób chcemy pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami, a największymi słabościami każdego z nas są nasze życiowe pasje.

Poprzez projekty Helpuj.pl, Active, czy Extreme, umożliwiamy osobom z niepełnosprawnościami i przewlekle chorym „nowy początek”, wskazanie drogi ku aktywności, samorealizacji, niezależności i życiowej satysfakcji.
zauważa Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon

Krzysztof Zalewski, który bez wahania wsparł kampanię EXTRAsprawnych, nie ukrywa swojej satysfakcji z udziału w tym unikatowym projekcie – Bardzo się ucieszyłem, że mogę wziąć udział w tak ważnej, ciekawej i potrzebnej inicjatywie. To prawda, początki są trudne i najciężej jest zacząć. Jak się jednak wykona pierwszy krok, z każdym kolejnym jest łatwiej.

KAMPANIA EXTRASPRAWNI 2019

Ideą projektu w 2019 roku było pokazanie, że sport uprawiany przez osoby z niepełnosprawnościami jest równie emocjonujący i godny uwagi, jak sport osób pełnosprawnych. W kampani zaprezentowaliśmy, że wysiłek i zaangażowanie sportowców z niepełnosprawnościami oraz sprawnych są takie same.

Ciężka praca, pasja, dążenie do wyznaczonego celu łączą jednych i drugich. Od momentu powstania  projektu Avalon Extreme mocno podkreślamy, że sport uprawiany przez osoby z niepełnosprawnością jest równie atrakcyjny i spektakularny.

KAMPANIA EXTRASPRAWNI 2018

Celem projektu było upowszechnianie pozytywnych postaw społecznych wobec osób z niepełnosprawnościami i wiedzy dotyczącej niepełnosprawności. Kampania ukazywała, że osoba z niepełnosprawnością nie jest gorsza od osoby pełnosprawnej – ma ona takie same prawa i powinna mieć takie same możliwości rozwoju, zarówno w sferze aktywności społecznej, jak i sportowej.

Akcja miała za zadanie pokazać, że ograniczenia istnieją przede wszystkim w świadomości zarówno osób z niepełnosprawnościami, jak i pełnosprawnych.

KAMPANIA „EXTRASPRAWNI 2020 – WYSTARCZY ZACZĄĆ”
WSPÓŁFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH