Logo EXTRAsprawni2020
Wystarczy zacząć

EXTRAsprawni 2020 – kolejna odsłona kampanii społecznej projektu Avalon EXTREME. Hasło przewodnie „Wystarczy zacząć” niesie w sobie zachętę do tego, by nie uznawać swojej niepełnosprawności lub innych przeszkód za słabości, by podjąć wyzwanie, zrobić pierwszy krok i ruszyć w drogę do aktywności życiowej i samorealizacji. Kampania kierowana do wszystkich, zachęca do rozwijania sportowych pasji i realizacji marzeń pomimo wszelkich „słabości”. Już 23 grudnia w TV i Internecie zobaczycie spoty naszej kampanii! Tymczasem, zobaczcie jak powstawała najnowsza kampania EXTRAsprawni 2020.

SEBASTIAN LUTY

prezes Fundacji Avalon, pomysłodawca
i ambasador Avalon EXTREME

Czy Sebastian ma jakieś słabości? Na pewno muzyka, od zawsze miał do niej słabość….ale największa to RAJDY! Szybkość i adrenalina to coś czego nie potrafi sobie odmówić, i nawet nie zamierza! Zaraża pasją!

Niepełnosprawność to nie koniec świata. Polacy postrzegają osoby z niepełnosprawnością jako słabe, gorsze i często się nad nimi litują. My, pokazując im naszą EXTRAsprawność, chcemy udowodnić, że możliwości osób z niepełnosprawnością nie można umniejszać, że dzięki pracy i determinacji mogą być niedoścignieni w wielu sferach życia – mówi Sebastian Luty – prezes zarządu Fundacji Avalon i Ambasador Avalon EXTREME

SZYMON KLIMZA

multisportowiec, ambasador Avalon EXTREME

Szymon, od dziecka uwielbia hamburgery, ma do nich słabość – inne dania mogłyby dla niego nie istnieć. Ale to nie przeszkadza mu utrzymać EXTRAsprawności, bo jego największą słabością jest CROSSFIT! Ciężko wygonić go z siłowni, trenuje codziennie i z pasją.

Swoją osobą mogę pokazywać, że jestem aktywny sportowo. Pracuję na co dzień. Ożeniłem się na wózku, mam rodzinę. Nie ma barier. Najważniejsze żeby zacząć od siebie! – mówi Szymon Klimza – Ambasador Avalon EXTREME

SYLWESTER WILK

trener, medalista, ambasador Avalon EXTREME

Sylwester, uwielbia tatuaże, pokrywają już znaczną część jego ciała i ciągle pojawiają się nowe- ma do nich słabość to oczywiste. Ale to co napędza go na co dzień to SPORT, najlepiej w dużych dawkach! Skacze, biega, wspina się, trenuje i motywuje innych. Dołącz do niego!

Pokazujemy, że niczym się nie różnimy. Współpracuję z wieloma osobami z branży fitness i często jestem sprawniejszy od nich. To efekt treningów, pracy, determinacji i tego, że w jakimś momencie swojego życia zrobiłem pierwszy krok. Wystarczy zacząć! – mówi Sylwester Wilk – Ambasador Avalon EXTREME

AKTUALNOŚCI

Szkolenia „Aktywni z Avalon”
Szkolenia „Aktywni z Avalon”

Fundacja Avalon prowadzi szkolenia z cross treningu w ramach projektu „Aktywni z Avalon” przy dofinansowaniu ze środków PFRON.
Szkolenia przeznaczone są dla kadry ośrodków sportowych, wolontariuszy, członków rodzin i opiekunów OzN.

czytaj dalej
AVALON EXTREME RACING
AVALON EXTREME RACING

Avalon Extreme Racing Team przedstawił plany startów na sezon 2021. Zespół po raz pierwszy wyruszy poza granice Polski, gdzie powalczy o najlepsze czasy na największych i najszybszych torach.

czytaj dalej

Pytając trójkę bohaterów kampanii, osób z niepełnosprawnościami, o ich słabości, w przekorny sposób chcemy pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami, a największymi słabościami każdego z nas są nasze życiowe pasje.
Katarzyna Nicewicz – koordynator projektu Avalon EXTREME

Poprzez projekty Helpuj, Active, czy Extreme, umożliwiamy osobom z niepełnosprawnościami i przewlekle chorym „nowy początek”, wskazanie drogi ku aktywności, samorealizacji, niezależności i życiowej satysfakcji.
Krzysztof Dobies – dyrektor generalny Fundacji Avalon

Krzysztof Zalewski, który bez wahania podjął się wsparcia kampanii EXTRAsprawnych, nie ukrywa swojej satysfakcji z tego projektu – Bardzo się ucieszyłem, że mogę wziąć udział w tak ważnej, ciekawej i potrzebnej akcji. To prawda, początki są trudne i najtrudniej jest zacząć. Jak się jednak wykona pierwszy krok, z każdą chwilą jest łatwiej.

KAMPANIA EXTRASPRAWNI 2019

Chcemy zmienić myślenie o niepełnosprawności. Ideą projektu jest ukazanie, że sport uprawiany przez osoby z niepełnosprawnościami jest równie emocjonujący i godny uwagi, jak sport osób pełnosprawnych. Prezentujemy wysiłek i zaangażowanie sportowców z niepełnosprawnościami oraz sprawnych, uświadamiając widzom, że są one takie same.

Ciężka praca, pasja, dążenie do wyznaczonego celu łączą jednych i drugich. Chcemy podkreślić, że sport uprawiany przez osoby z niepełnosprawnością jest równie atrakcyjny i spektakularny.

KAMPANIA EXTRASPRAWNI 2018

Celem projektu było upowszechnianie pozytywnych postaw społecznych wobec osób z niepełnosprawnością i wiedzy dotyczącej niepełnosprawności. Pokazanie, że osoba z niepełnosprawnością nie jest gorsza od osoby pełnosprawnej. Ma takie same prawa i powinna mieć takie same możliwości rozwoju zarówno w sferze aktywności społecznej jak i chociażby sportowej.

Celem głównym jest pokazanie, że ograniczenia istnieją przede wszystkim w świadomości zarówno osób z niepełnosprawnością jak i pełnosprawnych.

KAMPANIA „EXTRASPRAWNI 2020 – WYSTARCZY ZACZĄĆ”
WSPÓŁFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH